کوتاه کننده لینک

خانه » خبرها » اخبار شهرداری » تاریخ ۶۰ ساله «مدیریت شهری آران و بیدگل» رونمایی شد.

تاریخ ۶۰ ساله «مدیریت شهری آران و بیدگل» رونمایی شد.

در چهل و یکمین سال تاسیس شهرداری آران و بیدگل طی مراسمی از کتاب جامع « مدیریت شهری آران و بیدگل» با حضور دکتر سعید جندقیان معاونت محترم دهیاریهای کشور رونمایی شد.

Untitled2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری آران و بیدگل به نقل از آران و بیدگل نیوز، در ابتدای این سمینار که به همت دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل برگزار شد، مهندس محمدرضا اکرمیان یکی از نویسندگان کتاب و از مدیران شهرداری آران و بیدگل طی  سخنانی از شهرداران و اعضای محترم شوراهای اسلامی در دوره های مختلف و همچنین از نقش ارزنده نماینده محترم مردم شهرستان  تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه، مسئول محترم دهیاریهای شهرداری های کشور درباره توسعه سرمایه های اجتماعی بااشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به نقش توسعه یعنی تعالی شان انسان پرداختند.

دکتر سعید جندقیان همچنین با اشاره به نقش دکتر عظیمی و دکتر اسلامی در اقتصاد کشور ،ایده پردازی اقتصادی و انسانی دکتر عظیمی را راهگشای مسائل کشور دانست.

وی همچنین با اشاره به اندیشه های دکتر عظیمی به نهاد سازی اشاره کرد و گفت: در دنیا فعلی ، توسعه وقتی شکل می گیرد  که متغیرهای ذهنی عوض شود و در دنیای تغییرات این یادگیرندگان هستند که دنیا را به ارث خواهند برد.

سعید جندقیان بیدگلی در اواخر سخنان خود  به نقش شهرداریها به  توسعه شهری اشاره کرد و تصریح کرد : اداره شهر باید رویکرد مبتنی بر دانش روز  باشد و به قول دکتر عظیمی اگر جامعه ۳ چیز را دارا باشد مدرن و توسعه یافته است. جمعیت،تولید،هنر .

لازم به ذکر است، رونمایی از کتاب،خاموش کردن شمع سالگرد تاسیس شهرداری آران و بیدگل،وسخنرانی مهندس احمد بهنیا از شهرداران قبل از انقلاب از برنامه های ویژه این مراسم بود.

یادآور می شود: کتاب تاریخ ۶۰ ساله مدیریت شهری آران و بیدگل به قلم مشترک دکتر محسن صانعی و مهندس محمد رضا اکرمیان با موضوع بررسی سیر مدیریت شهری آران و بیدگل در سه دوره قاجاریه، پهلوی و پس از انقلاب اسلامی به رشته تحریر در آمده است.

روند تاریخی در بیان مطالب از ویژگی های مهم این کتاب است که در کنار به کارگیری تصاویر و مستندات تاریخی از سیر مدیریت شهری آران و بیگل که برای اولین در قالب یک اثر مکتوب در اختیار عموم قرار می گیرد بر جذابیت ها و ویژگی های خاص این اثر ارزشمند افزوده است.

از جمله بخش ها و مطالب خواندنی این اثر می توان به تاریخچه تاسیس شهرداری های آران، بیدگل و گل آرا به همراه مستندات و شرح هایی از انجمن های شهر، فعالیت های انجام شده در هر دوره و آشنایی با شهرداران قبل از انقلاب اشاره کرد.

تغییر نام شهرداری گل آرا به شهرداری آران و بیدگل، آشنایی با فعالیت های شهرداران دوران بعد از انقلاب اسلامی به تفکیک دره شهرداری و همچنین آشنایی با اعضا و فعالیت های شوراهای اسلامی شهر آران و بیدگل از دیگر مطالب خواندنی این اثر ارزشمند است.

کتاب تاریخ ۶۰ ساله مدیریت شهری آران و بیدگل در ۳۶۰ صفحه و یکهزار نسخه تیراژ توسط انتشارات باقیات وارد بازار کتاب شده است.

Untitled 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نظر سنجی