کوتاه کننده لینک

خانه » خبرها » اخبار شهر آران و بیدگل » آغاز برداشت طالبی از مزارع آران و بیدگل

آغاز برداشت طالبی از مزارع آران و بیدگل

حسین فتاحی با اشاره به کاهش سطح کشت طالبی گفت: میانگین برداشت طالبی در آران و بیدگل به علت خشکسالی، وزش طوفان، آفت و تغییر الگوی کشت به ۲۰ تن کاهش یافت.

jamejamonlineimage

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری آران و بیدگل به نقل از خطب شکن، مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل از آغاز برداشت طالبی از ۶۶۰ هکتار از سطح زیر کشت این محصول در شهرستان خبر داد.

حسین فتاحی در گفتگویی در این باره عنوان کرد: میانگین برداشت طالبی در آران و بیدگل ۳۵ تن در هر هکتار است اما امسال به علت خشکسالی، وزش طوفان، آفت و تغییر الگوی کشت این رقم به ۲۰ تن در هر هکتار کاهش یافت.

وی با بیان این که بیشترین سطح زیر کشت محصول طالبی در مناطق سفیدشهر، نوش آباد و ابوزیدآباد قرار دارد تصریح کرد: در راستای تغییر الگوی کشت، سطح کشت طالبی در شهرستان را ۳۰۰ هکتار کاهش داده ایم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان به جایگزینی گیاهان دارویی و پسته به عنوان محصولاتی با نیاز آبی کم تر در طرح تغیر الگوی کشت اشاره کرد افزود: پسته، گل محمدی و زعفران محصولی استراتژیک و جایگزین مناسبی برای کشت محصولات با مصرف آبی بالا هستند.

به گفته‌ی فتاحی برداشت طالبی از نیمه خرداد در آران و بیدگل آغازشده و تا پایان این ماه ادامه دارد.

شهرستان آران و بیدگل دارای ۳ هزار هکتار زمین باغی و ۱۱ هزار هکتار زمین زراعی است.

1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نظر سنجی