کوتاه کننده لینک

خانه » خبرها » اخبار عمومی » دومين جشنواره طرح‌‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها برگزار مي‌شود.

دومين جشنواره طرح‌‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها برگزار مي‌شود.

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداری ها و دهياري های کشور از ابلاغ شيوه‌نامه اجرايي دومين جشنواره طرح‌‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها به استانداري‌ها خبر داد.

ThumbnailImage-(4)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری آران و بیدگل به نقل از روابط عمومي سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اسمعيل زيارتي نصرآبادي با بيان مطلب فوق گفت:برنامه‌ريزي لازم براي برگزاري دومين جشنواره طرح‌‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها در نيمه دوم سال جاري انجام گرفته است كه در اولين گام شيوه‌نامه اجرايي جشنواره نهم خرداد ماه به استانداري‌ها ابلاغ شد.

وي افزود: اين جشنواره به منظور ترغيب و تشويق شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها براي اجراي طرح‌هاي اقتصادي و توليدي با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي محلي و همچنين به منظور ايجاد درآمد پايدار محلي براي دهياري‌ها، برگزار مي شود.

زيارتي در زمينه سابقه اين جشنواره گفت: برگزاري اولين جشنواره طرح‌‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ نتايج مثبتي را به دنبال داشت كه به مواردي چون: الگوبرداري از طرح‌هاي موفق و نمونه، اجراي طرح‌هاي مشابه در روستاهاي كشور، توسعه و ترويج فرهنگ كارآفريني، ايده‌پردازي و خلاقيت در تعاوني‌هاي دهياري‌هاي كشور مي توان اشاره نمود كه اين امر سبب شد سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، برگزاري دومين جشنواره طرح‌هاي برگزيده را با جديت بيشتري دنبال نمايد.

وي يادآور شد: در اولين جشنواره تعاوني دهياري‌ها، ۷۰ طرح از ۱۶ استان به دبيرخانه جشنواره مستقر در دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، ارسال شد كه پس از بررسي، ارزيابي و تطبيق مشخصات طرح‌ها با شاخص‌هايي همچون؛ داشتن توجيه اقتصادي، تناسب با ظرفيت‌هاي محيطي و بومي، تأثيرگذاري بر عمران و آباداني روستا و قابليت الگوبرداري از سوي ساير شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها، در نهايت ۲۱ طرح از ۱۰ استان براساس امتياز كسب شده براي داوري و انتخاب طرح‌هاي برتر به جشنواره مذكور راه يافتند.

وي اضافه كرد: از اين تعداد نيز بر اساس امتياز كسب شده، ۳ طرح به عنوان «طرح برتر» و ۴ طرح بعدي به عنوان «طرح شايسته تقدير» از سوي هيات داوران انتخاب و تقدير شد.

زيارتي نصرآبادي، هدف از برگزاري جشنواره تعاوني دهياري‌ها را شناسايي و معرفي طرح‌هاي موفق و نمونه در مناطق روستايي كشور، انتقال دانش بومي و تبادل تجارب، تقدير از طرح‌هاي اشتغال‌زا و توليدي در روستاها و همچنين ترغيب تعاوني‌ دهياري‌ها براي ورود به عرصه‌هاي جديد اقتصادي عنوان نمود.

وي گفت: تا كنون ۸۳۹ شركت تعاوني دهياري‌ها با عضويت بيش از ۲۰ هزار دهیاری در کشور تاسيس شده است كه با اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي گوناگون، توانسته‌اند بيش از ۱۰ هزار فرصت شغلي را در مناطق روستايي كشور فراهم نمايند.

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي در پايان اظهار كرد: برگزاري دومين جشنواره طرح‌هاي برگزيده تعاوني دهياري‌ها از برنامه‌هاي داراي اولويت اين دفتر در سال جاري است كه اين اقدام در راستاي اجرايي نمودن “سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، توليد-اشتغال” در مناطق روستايي كشور و ترويج فرهنگ كارآفريني و تعاون در ميان روستاييان مي‌باشد.

1

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نظر سنجی